خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ

علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

یکی از کار هایی که اکثر خانم ها در آشپز خانه با آن سر و کار دارند، شستن ظرف ها است. شستن ظرف ها، آن هم در مهمانی های بزرگ برای خانم ها کار بسیار سختی می باشد. در اینجا ماشین ظرفشویی کار را برای خانم ها آسان کرده است؛ اما استفاده زیاد از هر دستگاهی می تواند باعث کاهش عملکرد آن شود. کاهش عملکرد در ماشین ظرفشویی، به معنای تمیز نکردن ظرف هاست ولی چگونه این مشکل را باید حل کنیم ؟ در این مقاله، تمام علت هایی که باعث تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ می شود را برای شما بیان کرده و راهکار های رفع این مشکل را نیز شرح خواهیم داد. تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا مشکل تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ را بطور کامل رفع کنید.

۱۱ علت تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ

همانطور که می دانید، یکی از مشکلات رایج در ماشین ظرفشویی عدم شستن ظروف داخل آن است، که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. تمیز نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی می تواند به علت نقص فنی یکی از قطعات یا رعایت نکردن برخی از اصول در استفاده از ماشین ظرفشویی باشد. علت های تمیز نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی سامسونگ، عبارتند از: ۱- استفاده از شوینده نامناسب برای شستن ظروف داخل ظرفشویی ۲- خرابی تسمه پمپ آب ظرفشویی ۳- درست تنظیم نکردن ظرفشویی ۴- انسداد دریچه ورودی آب ۵- درست نچیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ۶- انسداد سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی ۷- معیوب بودن پمپ گردش آب ۸- انسداد دریچه فیلتر تخلیه آب ۹- شکسته شدن پره های پروانه همزن ۱۰- معیوب شدن ترموستات یا المنت حرارتی ۱۱- معیوب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی

استفاده از شوینده نامناسب

 یکی از علل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی سامسونگ، استفاده از شوینده نامناسب برای شستن ظروف داخل ظرفشویی می باشد. شوینده، مهمترین عامل در تمیز کردن ظروف است که نمونه های آن شامل: مایع شستشو، پودر، قرص ماشین ظرفشویی و… می باشند؛ اما اگر در ظرفشویی از ماده شوینده نامرغوب، تاریخ گذشته یا تقلبی استفاده کنید، نباید در پایان کار ظرفشویی انتظار تمیز شدن ظروف را داشته باشید. با انتخاب یک ماده شوینده مناسب و مرغوب می توانید مشکل تمیز نکردن ظروف در ماشین ظرفشویی را به راحتی حل کنید. نکته حائز اهمیت این است که استفاده از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی، یکی از بهترین مواردیست که می تواند ظروف شما را کاملا تمیز کند و باعث می شود ظروف شما دیگر سفیدک نزند.

مقالات مرتبط: علت سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی 

خرابی تسمه پمپ آب

علت دیگر، خرابی تسمه پمپ آب ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد. تسمه پمپ، در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که با مطالعه دفترچه راهنما می توانید از وجود آن اطلاع پیدا کنید. هنگامی که تسمه پمپ، جرم بگیرد یا پاره شود باعث شسته نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی خواهد شد.

خرابی تسمه پمپ آب

تنظیمات اشتباه برنامه شستشو

سومین علت، تنظیمات اشتباه در ماشین ظرفشویی است. یکی از عوامل موثر در تمیز کردن ظروف، در ماشین ظرفشویی تنظیمات مناسب آن می باشد. تنظیمات مناسب سختی آب و انتخاب برنامه مناسب می تواند روی کیفیت شستشو ظرف ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

انسداد دریچه ورودی آب

چهارمین علت، انسداد دریچه ورودی آب است. مسدود بودن دریچه آب ماشین ظرفشویی باعث می شود آب کافی جهت شستشو ظروف وارد دستگاه نشود. با تعویض این دریچه می توانید مشکل تمیز نشدن ظروف را حل کنید. توجه داشته باشید که اگر دریچه ورودی آب را تمیز نکنید، به مرور زمان به قطعات دیگر آن آسیب وارد می شود. 

درست نچیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

پنجمین علت، درست نچیدن ظروف در ماشین ظرفشویی می باشد. یکی از مواردی که باعث تمیز نشدن ظرف هاست، چینش نادرست آنها در ماشین ظرفشویی است، که موجب نرسیدن آب و مواد شوینده به ظرف ها و باقی ماندن چربی و پودر روی آنان خواهد شد. چینش نامناسب ظروف باعث اختلال در حرکت بازوی آب پاش نیز می شود و در بعضی مواقع به آن آسیب می رساند.

انسداد سوراخ های بازوی شستشو

ششمین علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی، انسداد سوراخ های بازوی شستشوی آن است. ماشین ظرفشویی دارای 3 بازوی شستشو می باشد. اما اگر سوراخ های ریز، هر کدام از این بازو های شستشو مسدود شود، ظرف ها تمیز نخواهد شد. با بررسی سوراخ های آب پاش و باز کردن سوراخ های مسدود شده آن می توانید مشکل را حل کنید. بهتر است برای برطرف کردن انسداد سوراخ های آب پاش به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کنید.

معیوب بودن پمپ گردش آب

هفتمین علت، معیوب بودن پمپ گردش آب می باشد. پمپ گردش آب که شامل: موتور، پروانه و.. است، از طریق بازو های آب پاش، آب را به بالا هدایت می کند. هر گونه ایراد در این سیستم باعث می شود ظروف به خوبی شسته نشود. اگر پمپ هیچ صدایی نداشته باشد، به احتمال زیاد سوخته است. با تعویض و تعمیر پمپ می توانید مشکل تمیز نکردن ظرفشویی سامسونگ را حل کنید.

انسداد دریچه فیلتر تخلیه آب

هشتمین علت تمیز نشدن ظرف ها در ظرفشویی سامسونگ، انسداد دریچه فیلتر تخلیه آب می باشد. هنگامی که مسیر خروج آب های کثیف مسدود باشد، ظرف های داخل ماشین ظرفشویی تمیز نمی شود. این فیلتر در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد و با گذشت زمان، تکه های غذا باعث مسدود شدن آن می شود. برای تمیز کردن کافی است فیلتر را در بیاورید و با آب و صابون بشویید.

شکسته شدن پره های پروانه همزن

نهمین علت، شکسته شدن پره های پروانه همزن می باشد. پروانه همزن به وسیله بازو هایش آب را به سمت بالا هدایت می کند. اگر پره های این پروانه شکسته باشد، دیگر نمی تواند آب را به سمت بالا هدایت کند و باعث تمیز نشدن ظرف ها می شود. با بررسی پروانه و اطمینان از معیوب بودن آن، می توانید پروانه را تعویض کنید.

شکسته شدن پره های پروانه همزن

معیوب شدن ترموستات یا المنت حرارتی

دهمین علت تمیز نشدن ظرف ها، معیوب شدن ترموستات یا المنت حرارتی ماشین ظرفشویی است. برای از بین بردن چربی ها و لک های روی ظروف باید آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی گرم باشد؛ اما اگر آب به اندازه کافی گرم نباشد، به احتمال زیاد ترموستات یا المنت حرارتی ماشین ظرفشویی دچار نقص شده و یا کاملا سوخته است. برای تعویض ترموستات بهتر است با نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ تماس بگیرید.

معیوب شدن برد الکترونیکی

آخرین علتی که باعث تمیز نکردن ظرفشویی سامسونگ می شود، معیوب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی است. برد یکی از قطعات اصلی در ماشین ظرفشویی به حساب می آید که خراب شدن آن برابر با کار نکردن ظرفشویی و کثیف ماندن ظروف می باشد. برای تعمیر و تعویض برد ظرفشویی سامسونگ، با نمایندگی مرکزی ظرفشویی سامسونگ به شماره ۲۲۲۲۵۰۰۷-۰۲۱ تماس بگیرید. 

نتیجه گیری

در این مقاله علت های تمیز نشستن ظرفشویی سامسونگ را بررسی و راه حل هایی را برای بر طرف کردن مشکل بیان کردیم. در صورتی که رفع این مشکل برای شما دشوار بود با نمایندگی های مجاز و مرکزی سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟