خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

تعمیر یخساز سامسونگ

آموزش تعمیر یخساز سامسونگ به ساده ترین روش

در این مقاله به شما نحوه ی تعمیر یخساز سامسونگ را به طور کامل آموزش خواهیم داد.

یخساز یخچال سامسونگ یکی از ویژگی های خوب این یخچال با تکنولوژی های پیشرفته است. خرابی یخساز علی الخصوص در فصل تابستان می توانید آزار دهنده باشد. سریع ترین کار برای رفع این مشکل تماس با نمایندگی تعمیرات سامسونگ و درخواست تعمیر یخچال سامسونگ است. این مرکز از نزدیک ترین شعبه به شما در تهران تکنسین های حرفه ای خود را میفرستد و برای شما راحتی و آرامش خاطر را به همراه خواهد داشت.

اگر دستی در تعمیرات لوازم خانگی دارید میتوانید قبل از تماس با نمایندگی و پرداخت پول های اضافی خودتان شروع به تعمیر یخساز سامسونگ کنید و یا اینکه برای تعمیر ساید سامسونگ با ما تماس بگیرید.

آماده داشتن یخ در تمام طول روز و استفاده از یخساز سامسونگ از جمله امکاناتی است که این یخچال برای ما فراهم میکند اما اگر به هر دلیل یخساز شما از کار افتاد جای هیچ نگرانی نیست چراکه به راحتی با تماس با نمایندگی و یا با ترفند هایی که در این مقاله خواهید آموخت میتوانید خودتان آن را تعمیر کنید .

یخساز های دستگاه های ساده ای هستند که اکثر در برند های مختلف به یک روش کار میکنند. و ممکن است شما قبل از تماس با تعمیرگاه عیب آن را پیدا و شروع به تعیرات یخساز سامسونگ بکنید.

در این جا قراره چندتا از روش های تعمیر یخساز سامسونگ را با هم بررسی کنیم.

تعمیرات یخساز سامسونگ

تعمیرات یخساز سامسونگ

اگر هر یک از قطعات زیر در یخساز به مشکل برخورده باشند شما نیاز به تعمیرات یخساز سامسونگ خواهید داشت.

  • موتور
  • گیربکس
  • بازوی کنترل (اهرم تشخیص)
  • سنسور
  • کابل برق و اتصالات آن
  • سوکت آب

یخساز، یخ را بیرون نمی دهد

اگر یخ را درون قالب یخ می یابید ، به این معنی است که یخ ساز شما در حال دریافت آب است و احتمالاً مشکل تامین آب نیست. در عوض، این به احتمال زیاد یک مشکل مکانیکی یا الکتریکی است.

علت این مشکل : ممکن است در هنگام جا به جایی وسایل در داخل فریزر صورت گیرد یعنی شما حواستان نبوده و بازوی کنترل یخساز را در حالت خاموش قرار داده اید.

راه حل : راه حل این مشکل خیلی ساده است. بازوی کنترل را به حالت قبلی و یا روشن تغییر دهید .

علت : حال اگر متوجه شدید که بازوی کنترل روی حالت روشن قرار دارد ولی قالب یخساز پر از یخ میباشد احتمالا مشکل از موتور ، گیربکس و اتصالات الکتریکی است.

راه حل : از متصل بودن تمام اتصالات الکتریکی اطمینان حاصل کنید. یخچال را جلو بکشید و شیر آب آن و اتصالات برق را قطع و وصل کنید . یخ های داخل قالب را بیرون آورده و یا با آب کمک به ذوب شدن آن ها کنید. بازوی کنترل را به حالت خاموش بگذارید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا الکترون درگیر شود و قالب را با آب پر کند.

سه تا چهار ساعت صبر کنید تا یخ تولید شود و ببینید آیا اکنون یخ بیرون می زند یا خیر. اگر اینگونه نباشد ، به احتمال زیاد شما نیاز به تعویض موتور یا گیربکس دارید.

یخساز، یخ را بیرون نمی دهد

یخساز سامسونگ، یخ نمیسازد

اگر یخ ساز شما به هیچ وجه یخ تولید نمی کند و یا هلال ها یا مکعبی هایی کوچکتر از حد معمول تولید می کند ، به طور معمول نشانگر گرفتگی در جایی در امتداد خط تأمین آب آن است.

راه حل : برای رفع این مشکل یخچال را جلو کشیده و از برق بکشید. منبع آب را قطع کنید. روی لوله ها آب کمی داغ بریزید تا یخ های داخل آن ذوب شوند . میتوانید از سشوار هم برای این کار استفاده کنید. اگر 2 ساعت هم یخچال را به حالت خاموش قرار دهید یخ ها خود به خود آب میشوند ولی اگر مواد غذایی داخل یخچال هستند حتما از دو روش اول استفاده کنید.

حال یخچال را دوباره به برق بزنید و تا پر شدن قالب از آب و شنیدن صدای آن صبر کنید.

اگر مشکل حل نشد باید با تکنسین های تعمیر یخساز سامسونگ تماس بگیرید.

علت : ممکن است فیلتر آب مسدود شده باشد.

راه حل : فیلتر آب را عوض کنید. فیلتر آب در یخچال های سامسونگ عموما در خارج از یخچال قرار دارند و به راحتی میتوانید آن ها را عوض کنید.

مقاله مرتبط: یخساز و مشکل عدم یخسازی آن

یخساز سامسونگ، یخ نمیسازد

قطعات یخ تولید شده توسط یخساز سامسونگ خیلی بزرگ و یا کوچک هستند

علت :  اگر هلال های یخی خیلی بزرگ هستند و یا هیچگونه گرفتگی در مسیر وجود ندارد و هنوز هم یخ ها خیلی کوچک هستند ، احتمال دارد یخ ساز فقط به کمی تنظیمات نیاز داشته باشد.

راه حل : برای اینکه در پروسه ی یخ سازی چه میزان آب وارد قالب یخساز بشود ابتدا باید پوشش را از یخساز جدا کنید این کار به سادگی امکان پذیر است. اگر پوشش سفید رنگ آن را نتوانستید جدا کنید از یک پیچ گوشتی به آرامی برای جدا کردن آن استفاده کنید.

در زیر پوشش شما بسته به مدل یخساز باید پیچ و نشانگر منفی و مثبت را مشاهده کنید. این پیچ دز مصرف آب را برای یخساز سامسونگ تعیین میکند. با اضافه ویا کم کردن این مقدار آب میتوانید این مشکل را به آسانی برطرف کنید.

(در خیلی از یخچال ها با یک تنظیمات دستی بر روی مانیتور یخچال سایز یخ قابل انتخاب است).

قطعات یخ تولید شده توسط یخساز سامسونگ خیلی بزرگ و یا کوچک هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟