خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

شارژ گاز یخچال سامسونگ

شارژ گاز یخچال سامسونگ

آیا می دانستید ماده‌ای موسوم به گاز یخچال، عامل خنک کردن محیط داخلی آن است؟ ولی آیا با نقش و وظیفۀ این گاز در یخچال آشنا هستید؟ و می دانید چطور باید گاز یخچال را بررسی و در صورت لزوم، آن را شارژ کرد؟

در این جا قصد داریم تا نکاتی در زمینۀ شارژ گاز یخچال سامسونگ به شما آموزش دهیم. اما به خاطر داشته باشید که این متن صرفاً جهت افزایش معلومات عمومی و فنی شما از یخچال است و به پشتوانۀ این متن، شخصاً اقدام به شارژ گاز یخچال سامسونگ خود نکنید و برای این منظور از کارشناسان و تکنسین های نمایندگی سامسونگ دعوت کنید.

نکاتی در مورد گاز یخچال و کاربردهای آن

گاز یخچال یک گاز شیمیایی است که نقطه تبخیر بسیار پایینی دارد و به منظور سرد کردن محیط اطراف خود، تحت فشار قرار گرفته و  فشرده شده است. این گاز به صورت پیوسته تحت یک فرآیند خاص قرار دارد تا مدام تبخیر و فشرده شود. در نتیجۀ این فرآیند، گرمای گاز بیرون کشیده شده و دمای داخل کابین یخچال بسیار سرد خواهد شد. گاز یخچال به وسیلۀ شبکه ای از میله‌های فلزی پشت یخچال به گردش در می‌آید.

زمان مناسب برای تعویض گاز یخچال سامسونگ

اینک که با مفهوم کلی گاز یخچال آشنا شدید، شاید از خود بپرسید که چطور بفهمم گاز یخچال تمام شده است؟ و یا این که گاز یخچال به چه دلیل تمام می‌شود. گاز یخچال به چند دلیل از جمله سوراخ شدن لوله‌های پشت آن، یا کمپرسور یخچال بر اثر فرسودگی و یا ضربه خوردن دچار نشتی می شود و از بین می رود.

اگر یخچال سامسونگ شما مثل قبل سرد نمی‌کند و چه بسا با گرم شدن یخچال هم مواجه شده اید، و یا داخل آن بوی فساد (به جز بوی فاسد شدن مواد غذایی) به مشام می‌رسد، این احتمال وجود دارد که گاز آن تمام شده و نیاز به شارژ مجدد دارد.

اگر به خالی شدن و یا نشت گاز یخچال شک دارید، می‌توانید کندانسور یخچال را لمس کنید. اگر دمای آن سرد باشد و یخچال هم در حال کار باشد، به معنی نشت گاز است. زیرا گاز در لوله‌های کندانسور جریان دارد و دمای بدنۀ کندانسور باید داغ باشد نه سرد. سرد بودن کندانسور همیشه نشانۀ تخلیۀ گاز فریون نیست؛ اما یکی از علائم به شمار می رود.

اگر دستگاه را از برق بکشید، و صدای یخچال به گوش برسد، نشان دهندۀ آن است که هنوز مقداری گاز در یخچال وجود دارد. در غیر این صورت احتمال دارد که گاز یخچال سامسونگ شما خالی شده و باید شارژ شود.

مقالات مرتبط: کمپرسور یخچال سامسونگ و نحوه کارکرد آن

زمان مناسب برای تعویض گاز یخچال سامسونگ

چگونگی شارژ گاز یخچال سامسونگ

در اینجا خلاصه‌ای از روش شارژ گاز یخچال را بیان می کنیم. البته پیش از هر چیز از مدل گازی که یخچال‌ شما با آن کار می کند، مطمئن شوید.

  1. ابتدا یخچال خود را از برق بکشید.
  2. لوله‌های یخچال را به دقت بررسی کنید تا نشتی نداشته باشند. برای بررسی نشتی، پس از ایجاد فشار در مدار لوله ها، محلول کف و صابون را در محل‌های مشکوک بریزید. اگر بر اثر فشار، هیچ حبابی تولید نشود، نشتی‌ نیز وجود نخواهد داشت. برای این کار می‌توانید از یک نشت یاب الکترونیکی نیز استفاده کنید، که در نزدیکی ماده گاز یخچال، بوق می زند.
  3. اگر نشتی وجود داشته باشد، اقدام به رفع آن و یا تعمیر و تعویض لوله یا اتصالاتی که باعث نشتی شده اند، بکنید.
  4. پس از نشتی یابی و رفع آن، باید مطمئن شوید که مدار از هرگونه ماده سرمازای قبلی، رطوبت و هوا تخلیه شده است. در این صورت، دستگاه را با استفاده از پمپ خلاء به حال خلاء درآورید.
  5. پس از اجرای خلاء کاری، دستگاه را مدتی به درجۀ فشار ضعیف که مقدار خلاء را نشان می‌دهد، وصل کنید. اگر یخچال سامسونگ شما دارای نشتی باشد، با پایین آمدن درجه مشخص می‌شود؛ اما اگر پس از گذشت زمان، درجه بی حرکت بود، می‌توانید مرحلۀ اصلی شارژ گاز را آغاز کنید.
  6. به منظور شارژ گاز یخچال، لولۀ درجه را به کپسول گاز وصل کنید. پس از باز کردن گاز، سمت دیگر لوله را که به گیج وصل شده است، نیمه باز کنید تا مقداری از گاز خارج شود. با این کار، گازهای باقیماندۀ درون یخچال سامسونگ شما از آن خارج می شوند.
  7. سپس درجه را باز کنید تا مقداری گاز وارد یخچال شود. چون مقدار گاز داخل یخچال مشخص نیست، باید عمل شارژ گاز را در زمان روشن بودن کمپرسور و به آرامی‌ انجام داد.
  8. با فرض سالم بودن کمپرسور، اگر درجه در تابستان روی عدد ۱۰ و در زمستان روی عدد ۷ تا ۸ قرار گیرد، می‌توانید استدلال کنید که گاز یخچال کاملاً پر شده است.

چگونگی شارژ گاز یخچال سامسونگ

قبل از هرچیز از مدل گازی که یخچال‌تان برای سرمایش استفاده می‌کند، مطمئن شوید.

گاز مورد استفاده برای یخچال های سامسونگ

یکی از گازهای معمولی که برای شارژ  گاز یخچال های سامسونگ استفاده می‌شود، گاز  R-600Aاست. علت استفاده از این گاز، این است که میزان خنک کنندگی آن در لوله‌های آلومینیومی‌ بالا و ضمناً ارزان قیمت است. این مزایا باعث شده تا در بیشتر کارخانه‌های تولید یخچال‌های صنعتی و کمپرسورها از گاز R-600A برای شارژ گاز یخچال استفاده شود. یکی دیگر از مزایای این گاز، پایین بودن هزینۀ انرژی برق مصرفی و راندمان بالای آن است.

پیش از آغاز شارژ گاز یخچال سامسونگ، به این نکته توجه داشته باشید که شارژ گاز و تعمیر نشت گاز یخچال های سامسونگ، یک کار فنی و تخصصی است و حتماً باید به وسیلۀ افراد حرفه‌ای معرفی شده از سوی نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال سامسونگ انجام شود.

از کجا متوجه شویم که گاز یخچال به طور کامل پر شده است؟

به چند روش مختلف می توان متوجه شد که گاز یخچال پر شده است. یکی از این روش ها این است که دست نمناک را به سطح اواپراتور بچسبانید تا مشخص شود سطح به صورت یکنواخت سرد شده باشد.

روش دوم به این صورت است که اگر کمپرسور سالم باشد، این اعداد روی گِیج نشان داده شوند:

  • در فصل تابستان عدد 10PSI
  • در فصل زمستان روی عدد 7-8PSI

که نشان می دهد گاز یخچال سامسونگ شما کاملاً پر شده است.

از کجا متوجه شویم که گاز یخچال به طور کامل پر شده است؟

جمع بندی

در این مقاله خواندیم، شارژ گاز یخچال سامسونگ یک فرایند تخصصی است که باید توسط تکنسین‌های مجرب و متخصص انجام شود. در این فرایند، ابتدا نشت گاز با استفاده از دستگاه‌های مخصوص تشخیص داده شده و سپس میزان گاز مورد نیاز با توجه به مدل یخچال و نوع گاز آن تعیین می‌شود. در نهایت، گاز جدید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به سیستم یخچال تزریق می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟