خطوط ویژه تلفن های شبانه روزی 

اصلی ترین علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی

اصلی ترین علت های روشن نشدن ماشین لباسشویی

در این مقاله قصد داریم در مورد تمام دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی و همچنین روش های رفع آن صحبت کنیم.

همانطور که می دانید، امروزه لباسشویی یکی از ضروری ترین لوازم خانگی به شمار می آید و خراب شدن آن یک مشکل بسیار بزرگ است. چرا که با آپارتمانی شدن اکثر شهرها دیگر فضای مناسبی برای پهن کردن لباس های خیس وجود ندارد. دلایل زیادی وجود دارد که باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می شود؛ اما بسیاری از علت های آن با راه حل های ساده، برطرف می شوند. روشن نشدن لباسشویی سامسونگ در برخی مواقع می تواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد.

اگر لباسشویی شما روشن نمی شود و به دنبال علت آن هستید، ما پیشنهاد می کنیم این مقاله از نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ را تا پایان مطالعه کنید تا از بوجود آمدن مشکلات بیشتر برای لباسشویی سامسونگ جلوگیری شود. اگر عیب یابی لباسشویی برای شما کار مشکلی بود می توانید با این مجموعه تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود؟

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، دلایل مختلف و متفاوتی می تواند باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی شود؛ گاهی اوقات این مشکل به دلیل وجود یک ایراد و اختلال کوچک در یکی از قطعات جانبی اتفاق می افتد ولی در بعضی مواقع مشکل جدی تر است و دستگاه شما نیازمند یک بررسی و تعمیر تخصصی می باشد. در واقع عواملی مانند برق رسانی لباسشویی، مشکل در سوئیچ درب، وجود اختلال در برد دستگاه، خرابی ولوم تایمر و … می تواند منجر به این مشکل شده و استفاده از ماشین لباسشویی را غیر ممکن کنند.

در این بخش به بررسی و عیب یابی روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ می پردازیم، با ما همراه باشید.

1. عدم اتصال برق لباسشویی

لباسشویی، وسیله ای الکتریکی است که برای روشن شدن به برق نیاز دارد؛ در نتیجه اولین موردی که پس از روش نشدن لباسشویی سامسونگ باید بررسی کنید، برق آن است. اگر لباسشویی برق دریافت نکند مطمئنا روشن نخواهد شد. شما می توانید برای بررسی برق لباسشویی از یک مولتی متر استفاده کنید، تا بتوانید ولتاژ خروجی را اندازه بگیرید. اگر لباسشویی ولتاژی نداشت، ابتدا باید از وصل بودن برق منزل مطمئن شوید. پس از بررسی تمام جوانب اگر باز هم لباسشویی روشن نشد به احتمال زیاد مشکل از جای دیگری است.

2. معیوب بودن سوئیچ درب لباسشویی و عدم بسته شدن درب

امروزه لباسشویی های سامسونگ به گونه ای طراحی شده اند که برای روشن شدن لباسشویی باید سوئیچ درب، کاملا بسته باشد؛ در غیر این صورت لباسشویی روشن نخواهد شد. هنگامی که با مشکل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ رو به رو می شوید ابتدا سوئیچ درب آن را بررسی کنید؛ زیرا هنگامی که درب آن باز می شود لباسشویی از حرکت می ایستد. سوئیچ، قطعه ایست پلاستیکی که در زیر درب قرار می گیرد و برای فعال شدن آن باید درب را کامل ببندید. با تعمیر سوئیچ درب می توانید مشکل روشن نشدن لباسشویی را حل کنید.

2.معیوب بودن سوئیچ درب لباسشویی و عدم بسته شدن درب

3. معیوب بودن ولوم تایمر

سومین دلیل ممکن برای روشن نشدن ماشین لباسشویی، معیوب بودن ولوم تایمر است. ولوم تایمر همان دایره ایست که با چرخاندن آن می توانید برنامه های مختلف شستشو را انتخاب کنید. در مدل هایی از لباسشویی که سوئیچ استارت، بخشی از تایمر می باشد، ممکن است معیوب بودن آن باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ گردد. ابتدا باید ولوم تایمر را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن آن را تعویض کنید. این مشکل معمولا برای لباسشویی هایی که سال هاست از آن استفاده می شود و طول عمر بالایی دارند بوجود می آید.

3.معیوب بودن ولوم تایمر

4. خراب شدن برد اصلی ماشین لباسشویی

برد، یکی از اصلی ترین قطعات لباسشویی به حساب می آید که وظیفه آن کنترل و هدایت، دستوراتی است که از سمت دکمه استارت برای شروع کار و تایمر لباسشویی صادر می شود. برد لباسشویی کارکرد بسیار مهمی دارد که اگر مشکلی برای آن پیش بیاید شما دیگر قادر به استفاده از ماشین لباسشویی نخواهید بود. برد لباسشویی، از خازن ها و فیوز های حساسی تشکیل شده است، که در صورت بوجود آمدن نوسانات برق ممکن است بسوزد و یا به علت کار نکردن درست قطعات، باعث اتصالی سیم ها در سیستم داخلی آن شود.

برد، وظیفه کنترل ولتاژ و رساندن آن به قطعات را نیز بر عهده دارد که اگر نتواند ولتاژ مناسبی را برای موتور، پمپ تخلیه، قفل درب و… فراهم کند، باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می گردد و همچنین وجود ایراد کوچکی در برد، باعث عدم روشن شدن لباسشویی می گردد. برای تعمیر و تعویض برد لباسشویی سامسونگ باید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید؛ چرا که این کار نیازمند تجهیزات و تخصص کافی است.

5. معیوب بودن موتور لباسشویی سامسونگ

تمام مدل های لباسشویی، یک موتور دارند که برای چرخش دیگ از آن استفاده می کنند. مدل های با ظرفیت بالا نیز از موتور معکوس برای شستشو و چرخش دیگ استفاده کرده اند. علت روشن نشدن لباسشویی می تواند کار نکردن موتور آن باشد؛ اما بررسی کردن موتور لباسشویی باید توسط فرد متخصص صورت پذیرد.

در برخی از مواقع، اگر موتور بیش از اندازه داغ شود لباسشویی خاموش می شود و تا زمان خنک شدن آن، روشن نمی شود. این مسئله نگران کننده ای نیست؛ اما بهتر است لباسشویی توسط متخصصین عیب یابی شود.

6. معیوب بودن سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

دلیل بعدی برای ایجاد مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی، معیوب بودن و خرابی در سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی است. البته باید در نظر بگیرید که تمام مدل های لباسشویی این قطعه را ندارند. در واقع در لباسشویی های درب از بالای سامسونگ، سوئیچ استارت بخشی از تایمر می باشد که با زدن دکمه تایمر، لباسشویی فعال می شود. اگر سوئیچ استارت یا تایمر دچار مشکل شود، لباسشویی روشن نخواهد شد. این مورد نیز به دلیل حساسیت کار، بهتر است توسط یک تعمیرکار متخصص و مجرب در این زمینه انجام شود.

6.معیوب بودن سوئیچ استارت و تایمر لباسشویی

7. مشکل در صفحه کلید و صفحه نمایش لباسشویی

حالا می خواهیم مورد هفتم از لیست مواردی که می تواند منجر به روشن نشدن ماشین لباسشویی شوند، با هم بررسی کنیم. مورد هفتم، مشکل در صفحه کلید و صفحه نمایش لباسشویی است. یعنی در صورتی که کلیدهای دستگاه کار نکنند.

ممکن است صفحه کلید یا صفحه نمایش لباسشویی دچار مشکل شده باشد. برای بررسی سالم و معیوب بودن صفحه نمایش، کلید های روی آن را فشار دهید، اگر کلید های آن کار نکرد، بدانید که مشکل اصلی همان صفحه نمایش لباسشویی است که باعث روشن نشدن آن می شود. با تعمیر صفحه نمایش لباسشویی می توانید مشکل را حل کنید.

8. سوختن فیوز شیشه ای لباسشویی سامسونگ

اگر سیم برق لباسشویی را به محافظ وصل کرده باشید تمام نوسانات برق را می گیرد و به فیوز و برد لباسشویی دیگر آسیبی وارد نمی شود؛ اما اگر لباسشویی را به برق مستقیم وصل کرده باشید، بالا و پایین شدن جریان باعث سوختن فیوز شیشه ای لباسشویی می شود. سوختن فیوز شیشه ای باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می گردد که با تعویض آن مشکل حل خواهد شد.

8.سوختن فیوز شیشه ای لباسشویی سامسونگ

9. معیوب بودن فیوز حرارتی لباسشویی

فیوز حرارتی لباسشویی قطعه ایست که جزو سیستم برق رسانی ماشین لباسشویی حساب می شود. فیوز با بالا رفتن بیش از حد دما به دلیل کار زیاد موتور و یا نوسانات برق ممکن است بپرد؛ اگر این اتفاق زیاد بیفتد، فیوز سوخته و در نتیجه ماشین لباسشویی روشن نمی شود.

برای حل این مشکل نیز باید فیوز حرارتی آن را تعویض کنید. پس از تعویض فیوز حرارتی اگر باز هم مشکل روشن نشدن لباسشویی سامسونگ حل نشد با تعمیرگاه مرکزی لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

10. ایراد در سایر قطعات لباسشویی

مواردی را که باعث روشن نشدن لباسشویی سامسونگ می شد را برایتان بیان کردیم؛ اما اگر مشکل لباسشویی شما با بررسی تمام موارد باز هم حل نشد، این احتمال را بدهید که ایراد از سایر قطعات لباسشویی است که باید با بررسی دقیق تر آن را عیب یابی کرد. برای عیب یابی بیشتر بهتر است که با نمایندگی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ تماس بگیرید و علت را جویا شوید.

10.ایراد در سایر قطعات لباسشویی

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم در مورد تمام موارد احتمالی و رایجی که می تواند دلیلی برای روشن نشدن ماشین لباسشویی شود، صحبت کنیم. پس اگر برای شما هم سوال پیش آمده که چرا ماشین لباسشویی روشن نمی شود و به دنبال دلیل و رفع سریع آن بودید، با خواندن کاکل این مقاله به جوابتان خواهید رسید.

ممنون که تا انتهای مطلب با ما همراه بودید. در صورتی که در این مورد یا موارد دیگر سوال یا چالشی داشته و نیاز به مشورت تخصصی داشتید، در بخش نظرات کاربران کامنت کرده و یا با نمایندگی مرکزی تعمیر لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

سوالات متداول

هزینه تعمیر یا تعویض سوئیچ درب برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی چقدر است؟

سوئیچ درب قطعه کوچکیست که هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض نیاز ندارد؛ اما برای اطلاع از قیمت دقیق بهتر است با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ با شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

فیوز حرارتی ماشین لباسشویی کجاست؟

معمولا بالای مجموعه برد با دو سیم به آن تعبیه شده است. برای رفع مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی بهتر است این قطعه را بررسی کنید.

آیا داغ شدن موتور نیز باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی می شود؟

بله! گاهی اوقات به دلیل استفاده مکرر و قرار دادن بار زیاد در ماشین لباسشویی، فشار زیادی به موتور آمده و داغ می کند. در این حالت برای استفاده مجدد، روشن نمی شود. برای رفع این مشکل به موتور زمان دهید تا خنک شود.

معرفی خدمات نمایندگی سامسونگ در تهران

نمایندگی تعمیرات ظرفشویی سامسونگ |

سرویس یخچال سامسونگ |

نمایندگی تعمیرات ماکروفر سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارور-d13-ماشین-ظرفشویی-سامسونگ--شاخص
ارور d13 ماشین ظرفشویی سامسونگ
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
هیدرواستات ماشین لباسشویی چیست؟ و چه وظایفی دارد؟
ارور-E-8-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور E8 لباسشویی سامسونگ
ارور-LE-یا-ارور-E9-لباسشویی-سامسونگ-شاخص
ارور LE یا ارور E9 لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ
رایج ترین علت های ارورSUDدر ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور SUD در ماشین لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
ارور e7 لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ
معنی کلمات روی ماشین لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع
ارور AE لباسشویی سامسونگ
ارور AE لباسشویی سامسونگ؛ راهنمای جامع رفع مشکل
لباسشویی درب فضایی چیست؟
لباسشویی درب فضایی چیست؟